Szkolenie zamknięte

Żeby mi się tak chciało, jak bardzo mi się nie chce

Warsztaty z automotywacji i podnoszenia zaangażowania

Szkolenie dostępne w formule zamkniętej w siedzibie zleceniodawcy

Opis

Automotywacja jest umiejętnością ważną w codziennym życiu zarówno w wymiarze prywatnym, jak i zawodowym. Coraz częściej można usłyszeć o wypaleniu i spadającym zaangażowaniu pracowników. Jednak ta sytuacja nie musi stać się fatum każdej firmy. Odpowiednie nastawienie i entuzjazm można wypracować prostymi metodami. Jakimi? O tym przekonają się Państwo na naszym szkoleniu.

Korzyści

Wzrost pozytywnego nastawienia i motywacji wśród pracowników przełoży się na jeszcze większe zaangażowanie w wykonywaną pracę. Autodiagnoza mocnych stron wspomaga rozwój potencjału zawodowego. Zwiększy się wydajności pracy podwładnych dzięki większej wierze w siebie.

Zawartość

 1. Praca a życiowe cele:
  • czynniki wspierające i zniechęcające,
  • przeformułowanie negatywnych sformułowań na energetyzujące pozytywy,
  • nastawienie – nasz wróg czy przyjaciel?
 2. Sztuka pozytywnego myślenia – przezwyciężenie wypalenia zawodowego poprzez poszukanie dobrego powodun do pracy.
 3. Analiza zysków i strat jako czynniki wspierające i zniechęcające do pracy.
 4. Identyfikacja własnych sukcesów osobistych i zawodowych:
  • inteligencja emocjonalna – testy i analiza wyników,
  • identyfikacja własnych cech, osobistego spojrzenia na siebie – kim jesteśmy.
 5. Identyfikacja osobistych źródeł motywacji dla osiągania sukcesów z wykorzystaniem teorii X-Y McGregora oraz teorii Herzberga.
 6. Wypracowanie działań naprawczych:
  • identyfikacja mocnych i słabych stron jako źródła motywacji,
  • wpływ nastawienia na wydajność w pracy i na czas realizacji zadań.
 7. Sformułowanie osobistych planów działania – „List do siebie” – pisanie listu, który zostanie wysłany uczestnikom za 3 tygodnie.
 8. Stres i umiejętność radzenia sobie z nim.
 9. Solidaryzm firmowy czyli odnalezienie wspólnych interesów dla pracowników i dla szefa. Odnalezienie korzyści wynikających z efektywnej pracy.

Osoby docelowe

Szkolenie przeznaczone dla pracowników zagrożonych wypaleniem zawodowym. Dla osób potrzebujących motywacji do pracy i życia, u których pracodawcy chcą rozbudzić większy entuzjazm, którego można się nauczyć i który można nabyć wraz z pracą nad sobą.

Prelegenci

Katarzyna Szober-Pawletta

Z wykształcenia dydaktyk fizyki i informatyki. Posiada kilkuletnie doświadczenie naukowo-dydaktyczne na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Doświadczenie w prowadzeniu szkoleń zdobywa od ponad 12 lat. Może pochwalić się Ogromnym doświadczeniem w prowadzeniu szkoleń z systemu Windows, pakietu Office, Internetu oraz szczególnymi umiejętnościami w nauczaniu osób powyżej 45 roku życia z zakresu obsługi komputera. Trener w zakresie implementacji Dyrektywy Usługowej oraz e-administracji pracowników Urzędów Skarbowych, Urzędów Miasta oraz Sądów w Wielkopolsce.