Szkolenia otwarte

webinar

Ulga na działalność B + R oraz nowa ulga na robotyzację - aspekty praktyczne

Ulga na działalność badawczo - rozwojową daje realną możliwość na zmniejszenie wysokości zobowiązań podatkowych. Mogą z niej skorzystać prawie wszystkie podmioty, które w ramach prowadzonej działalności tworzą nowe produkty lub usługi ewentualnie opracowują nowe procesy, albo wprowadzają do nich istotne ulepszenia. Co istotne, ulga nie jest zarezerwowana wyłącznie dla największych podatników albo tych spośród nich, którzy posiadają rozbudowane centra badawczo - rozwojowe.

Miejsce i termin: webinar, 9.12.2021

Szczegóły
webinar

Koszt kapitału i jego znaczenie dla finansów jednostki

Czym jest koszt kapitału i jakie jest jego znaczenie dla funkcjonowania przedsiębiorstwa? W jaki sposób go zmierzyć i jakie się wiążą z tym problemy? Dlaczego jest wprost powiązany z oczekiwaniami kredytodawców i inwestorów? Podczas webinaru prowadzący udzieli odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące kosztu kapitału i jego znaczenia przy podejmowaniu decyzji biznesowych, zwłaszcza przy ocenie efektywności inwestycji.

Miejsce i termin: webinar, 7.12.2021

Szczegóły
webinar

Ocena i zarządzanie płynnością finansową

Płynność finansowa bezpośrednio wpływa na kondycję każdej firmy. Utrata tej płynności prowadzi do nieufności kontrahentów i kredytujących instytucji finansowych a w skrajnym przypadku może doprowadzić do niewypłacalności. Jak zarządzać płynnością finansową, aby zachować zdolność do spłacania zobowiązań? Jakie decyzje powinny być podejmowane, aby zarządzanie środkami pieniężnymi, należnościami czy zapasami było jak najbardziej efektywne? Podczas webinaru nasz ekspert podpowie jak dysponować kapitałem, aby nie dopuścić do problemów finansowych w przedsiębiorstwie.

webinar

Raportowanie schematów podatkowych w praktyce

Pomimo, że przepisy MDR obowiązują od stycznia 2019 roku, nadal większość podmiotów ma problem z prawidłowym wywiązywaniem się z obowiązków dotyczących schematów podatkowych. Co istotne, część podmiotów nadal uważa, że te przepisy ich nie dotyczą! Dlatego też zapraszamy Państwa na webinar, podczas którego prelegent podzieli się swoim doświadczeniem w zakresie raportowania MDR, w tym przedstawi przykłady schematów podatkowych oraz wskaże, jak prawidłowo wywiązywać się z obowiązków raportowych.

webinar

Optymalizacja kosztów zużycia energii w 2022 r.

Co kryje faktura za dystrybucję i jak sterować parametrami umowy z firmą energetyczną, aby nie przepłacać?

Celem szkolenia online jest dostarczenie uczestnikom wiedzy niezbędnej do osiągnięcia przewagi kosztowej oraz obniżenia kosztów zużycia energii. Podczas webinarium uzyskasz wiedzę na temat tego, jak samodzielnie analizować faktury za zakup energii elektrycznej, optymalizować jej dystrybucję oraz poznasz technologię, która już dzisiaj może pomóc nie tylko w minimalizowaniu wydatków za energię, ale wręcz zarabianiu na rynku energii.