Trybuszon

Czasopismo specjalistyczne

Cena: 110,19 netto

Opis

Nowy tytuł na krajowym – na razie niezbyt bogatym – rynku prasy winiarskiej. Life-style’owy kwartalnik poświęcony głównie (ale niewyłącznie) kulturze picia wina, z silnymi akcentami edukacyjnymi przeznaczony dla wszystkich, prywatnie lub zawodowo związanych z winem, dla których wino jest elementem ich stylu życia i wpływa na codzienne wybory sposobów spędzania wolnego czasu, wydawania pieniędzy czy podejmowania decyzji wakacyjnych.

Misja edukacyjna jest dla wydawców TRYBUSZONU niezwykle ważna. Wino trzeba niejako „odczarować”, pozbawić je otoczki elitarności i niedostępności. Chcemy pokazać, że o winie można mówić w sposób naturalny, bez nadużywania żargonu, znanego tylko wtajemniczonym. Chcemy, aby nasi Czytelnicy dokonywali coraz bardziej świadomych wyborów, potrafili mówić o swoich winnych preferencjach, rozumieli co przyczynia się do powstawania ulubionych aromatów i smaków. Chcemy inspirować ich do własnych poszukiwań, zadawania pytań, eksploracji nowych winnych terytoriów. Ważną częścią magazynu ma więc być stały dodatek pod roboczym tytułem „Akademia Wina”, którego najważniejszą funkcją będzie winiarska edukacja. Stanowić ma wprowadzenie krok po kroku w charakterystykę szczepów, style wina, regiony i ich terroir, proces produkcji, świadome degustacje, systemy apelacyjne.

Nie sposób także nie dostrzec, że Polska przez ostatnich kilkanaście lat przestała być białą plamą na winnej mapie świata. I nawet jeśli to dopiero początki prowadzące (oby!) do winiarskiej wielkości, chcielibyśmy „od maleńkości” towarzyszyć i kibicować polskim winiarzom w ich wysiłkach. Na łamach TRYBUSZONA zawsze znajdzie się dla nich miejsce.

  • Otwieramy dostęp do świata wina wspierając dokonywanie świadomych wyborów
  • Odczarowujemy wino, pozbawiając je niepotrzebnej otoczki elitarności i niedostępności Inspirujemy do poznawania własnych preferencji, odkrywania ulubionych aromatów i smaków
  • Kibicujemy polskim winiarzom, ich wysiłkom zmierzających do tworzenia coraz lepszych win
  • Odkrywamy świat oliwy, kawy, herbaty, zasad łączenia potrawy z winem, serów i wszystkiego, co z winem idzie w parze
Przejdź do strony WWW publikacji

Informacje techniczne

Format: A4, kwartalnik

Objętość: 100 stron + okładka

Autorzy

Zespół autorów

zacne grono polskich winiarzy oraz pasjonatów dobrych trunków, jedzenia i podróży.

Cena: 110,19 netto