webinar

Optymalizacja kosztów zużycia energii w 2022 r.

Co kryje faktura za dystrybucję i jak sterować parametrami umowy z firmą energetyczną, aby nie przepłacać?

webinar, 14.12.2021

Webinarium

Opis

Celem szkolenia online jest dostarczenie uczestnikom wiedzy niezbędnej do osiągnięcia przewagi kosztowej oraz obniżenia kosztów zużycia energii. Podczas webinarium uzyskasz wiedzę na temat tego, jak samodzielnie analizować faktury za zakup energii elektrycznej, optymalizować jej dystrybucję oraz poznasz technologię, która już dzisiaj może pomóc nie tylko w minimalizowaniu wydatków za energię, ale wręcz zarabianiu na rynku energii.

Metoda

Wymagania techniczne niezbędne do korzystania ze strony internetowej Organizatora:

 • Urządzenie mające dostęp do sieci Internet.
 • Dostęp do konta poczty elektronicznej.
 • Najnowsze wersje przeglądarek internetowych min. Microsoft Edge 84+, Google Chrome 83+, Firefox 78+
 • Poprawnie skonfigurowana przeglądarka obsługująca pliki cookies.
 • Połączenie internetowe szerokopasmowe przewodowe lub bezprzewodowe (4G/LTE) - sugerowana prędkość pobierania (download) 4Mbps (500 kB/s).

Korzyści

W trakcie webinarium odpowiemy na pytania:

Koszt zakupu energii stał się dzisiaj jednym z głównych składników w procesie wytwarzania produktów i usług. Dalsze prognozy dotyczące kierunków rozwoju rynku energii w Polsce dowodzą konsekwentnego wzrostu cen energii. Jak sobie z tym poradzić i jak się przygotować na nieuchronne? Zakup energii stanowi tylko jeden z obszarów z potencjałem do optymalizacji kosztów. Warto również pochylić się nad możliwościami, jakie stwarza optymalizacja dystrybucji energii.

 1. Co zrobić, aby nie płacić opłaty handlowej?
 2. Które 5 pozycji w części dystrybucyjnej na fakturze wpływa na wysokość rachunku?
 3. Jak moc umowna wpływa na wysokość rachunku za energię?
 4. Kiedy jest najlepszy czas na kontraktację energii?
 5. Jakie są możliwości zarabiania na rynku energii?

Zawartość

 1. Rynek energii w Polsce – kluczowe dane i aktualne trendy
 2. Determinanty kształtujące cenę energii
 3. Faktura dystrybucyjna – moc umowna, moc bierna, profil zużycia
 4. System zarządzania energią – czym jest i jak z niego skorzystać?
 5. PV a opłata mocowa – czy warto inwestować?
 6. Sesja pytań i odpowiedzi

Czas trwania

start godzina 11.00

Osoby docelowe

Wydarzenie skierowane jest do osób odpowiedzialnych za rozliczenie rachunków za energię elektryczną oraz zarządzających kosztami przedsiębiorstwa. Właściciele firm, dyrektorzy finansowi, księgowi i pozostali pracownicy służb finansowo-księgowych, product managerowie oraz energy managerowie to przykładowe grupy, które mogą skorzystać z webinarium.

Prelegenci

Dariusz Chrzanowski

Związany jest z rynkiem energii od ponad dekady. Zaczynał swoją przygodę od wdrażania pierwszego produktu okołoenergetycznego – kompensacja mocy biernej. Uczestniczył w pracach nad stworzeniem pierwszego akceleratora innowacji w branży energetycznej oraz firmy zajmującej się usługą demand side resposne. Po kilkuletniej przerwie, wrócił do Grupy Energa w roli Wiceprezesa Zarządu Energa Obrót, będąc odpowiedzialnym za rozwój sprzedaży i obsługi klienta na rynku B2B i B2C. Posiada wieloletnie doświadczenie w rozwoju nowoczesnych produktów i usług na rzecz klientów firmy energetycznej, w tym pakietów rozwiązań z zakresu efektywności energetycznej. Obecnie zatrudniony jest w spółce Plus Energia, gdzie odpowiada za bieżące funkcjonowanie firmy. Spółka łączy w sobie kompetencje energetyczne z technologicznymi, dostarczając klientom, głównie z branży real estate i produkcyjnej kompleksowych rozwiązań do optymalnego gospodarowania kosztami energii w firmach. Spółka posiada koncesję zarówno na obrót energią, jak i dystrybucję w formule OSDnee.