webinar

Cała prawda o rentowności

webinar, 29.09.2022

ONLINE

Opis

W biznesie chodzi o to, żeby osiągać zyski i pomnażać zainwestowany kapitał. W tym celu podejmujemy ryzyko, które często wymaga zaangażowania środków w określonej wysokości. Etapem finalnym wszelkich działań jest, a przynajmniej powinien być osiągnięty cel. Rentowność to wskaźnik pokazujący stosunek tego, co przedsiębiorca zainwestował w działalność, do tego, co uzyskał. Ale czy zawsze tak powinniśmy ją traktować?

Metoda

Wymagania techniczne niezbędne do korzystania z webinaru:

 • urządzenie mające dostęp do sieci Internet
 • dostęp do konta poczty elektronicznej
 • najnowsze wersje przeglądarek internetowych, m.in. Microsoft Edge 84+, Google Chrome 83+, Firefox 78+
 • poprawnie skonfigurowana przeglądarka obsługująca pliki cookies
 • połączenie internetowe szerokopasmowe przewodowe lub bezprzewodowe (4G/LTE) - sugerowana prędkość pobierania (download) 4Mbps (500 kB/s).

Korzyści

Podczas webinarium uczestnicy będą mogli spojrzeć na analizę rentowności z punktu widzenia sensowności prowadzenia działalności. Dowiedzą się, jak dokonywać pomiaru rentowności na różnych poziomach oraz czym różni się zysk wykazywany od zysku realnego. Przeprowadzą również analizę rentowności w czasie oraz zobaczą, jak szacować zwrot z kapitału.

Zawartość

 1. Rentowność w pigułce
 2. Przyczyny opłacalności pomiarów
 3. Metody rachunkowe
 4. Definiowanie rentowności
 5. Rentowność to nie przepływy pieniężne
 6. Sesja pytań i odpowiedzi

Czas trwania

start godz. 10.00

Osoby docelowe

Webinar przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które chcą zacząć analizowanie rentowności podejmowanych działań oraz tych, którzy już to robią, ale chcą uporządkować swoją wiedzę:

 • właściciele firm
 • członkowie zarządu
 • CFO, księgowi i analitycy

Prelegenci

Tomasz Diering

Wieloletni pracownik firm audytorskich, pracujący przy projektach audytowych, due dillgence oraz risk advisory. Business and financial controller w międzynarodowej firmie transportowej. Autor wielu tekstów branżowych z zakresu controllingu, rachunkowości oraz finansów zarządczych. Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów ICV w Polsce.