Finanse i Controlling

Wiedza i narzędzia praktyczne

Czasopismo specjalistyczne

Opis

Chcielibyśmy przekazać w Państwa ręce magazyn, który zawiera wyłącznie praktyczne informacje oraz stanowi odpowiedź na ważne problemy związane z zarządzaniem finansami i controllingiem w Państwa firmie. Liczne studia przypadku, przykłady decyzji finansowych, kalkulacje oraz sprawdzone taktyki stosowania narzędzi controllingowych gwarantują, że czasopismo stanie się wsparciem w Państwa codziennej pracy.

Przejdź do strony WWW publikacji

Spis treści

Poszczególne numery magazynu zawierają m.in.:

  • Taktyki, finanse, budżet - znajdą Państwo tutaj optymalne rozwiązania w zakresie przeprowadzania procesu budżetowania w firmie, opracowywania prognozy kosztów, planowania wpływów i wypływów pieniężnych. Każde zagadnienie zostanie szczegółowo przedstawione na konkretnych przykładach.
  • Narzędzia i techniki controllingowe - przedstawiamy krok po kroku techniki i narzędzia finansowe z powodzeniem wykorzystywane w celu oceny ryzyka, znalezienia oszczędności czy optymalizacji procesów. Ten dział to gwarancja, że sprawdzone rozwiązania będą zawsze w zasięgu ręki.
  • Studia przypadku - wybieramy najważniejsze zagadnienia w zakresie controllingu finansowego, operacyjnego oraz strategicznego. Rozkładając każdy przypadek na czynniki pierwsze, rozwiązujemy problemy finansowe od A do Z.
  • Liczby kontra decyzje finansowe - w tym dziale rozpatrujemy na konkretnych danych liczbowych różne sytuacje finansowe, prezentujemy liczne kalkulacje, analizujemy wszystkie „za i przeciw” oraz pomagamy przewidzieć negatywne skutki decyzji. Pozwoli to zyskać pewność, że Państwa działania są bezpieczne dla finansów firmy.

Informacje techniczne

Format: A4, dwumiesięcznik

Objętość: 96 stron + okładka

Autorzy

Zespół autorski

Nasi autorzy to praktycy branży – profesjonaliści, którzy chętnie dzielą się przykładami rozwiązań stosowanymi w ich własnych przedsiębiorstwach.