Controlling i Rachunkowość Zarządcza

narzędzia dla controllera i analityka

Czasopismo specjalistyczne

Opis

Miesięcznik Controlling i Rachunkowość Zarządcza to specjalistyczne czasopismo przekazujące kompleksową i uporządkowaną wiedzę z zakresu controllingu, rachunkowości zarządczej i budżetowania. Na łamach magazynu omawiamy najważniejsze zagadnienia w zakresie controllingu finansowego, operacyjnego oraz strategicznego. Miesięcznik jest wydawany od kilkunastu lat - najpierw przez wydawnictwo Infor, obecnie przez wydawnictwo Explanator.

Przejdź do strony WWW publikacji

Spis treści

Poszczególne numery magazynu zawierają m.in.:

  • W centrum uwagi - znajdą tu Państwo relacje z wydarzeń branżowych, trendy i nowości ze świata finansów
  • Wskaźniki/prognozy - szczegółowo i wielopoziomowo badamy zjawiska gospodarcze jednocześnie dbając aby prezentowane dane ułatwiały podejmowanie trafnych decyzji finansowych oraz popriawały efektywność wykorzystania zasobów i poprawę wyników działalności
  • Najlepsze praktyki - wybieramy najważniejsze zagadnienia w zakresie controllingu i prezentujemy rozwiązania o najwyższej wartości merytorycznej zastosowane w największych przedsiębiorstwach
  • Rachunkowość zarządcza - w tym dziale prezentujemy liczne kalkulacje, analizujemy istotne obszary działalności controllerów. Artykuły charakteryzują się wysoką narzędziowością, co przekłada się na realne wsparcie w procesie podejmowania decyzji biznesowych.
  • Opracowania monograficzne - wybrane zagadnienia fachowe prezentujemy w formie monograficznych opracowań tworząc bibliotekę numerów specjalnych - opracowań, do których się wraca.

Informacje techniczne

ISSN: 1428-8117

Format: A4, miesięcznik

Objętość: 48 stron + okładki

Autorzy

Zespół autorski

Nasi autorzy to praktycy branży – profesjonaliści, którzy chętnie dzielą się przykładami rozwiązań stosowanymi w ich własnych przedsiębiorstwach.